Mūrinių namų statyba

Mūrinis namas yra tvirtas ir ilgaamžis. Remiantis statybos normatyvais teigiama, kad mūrinio namo gyvavimo amžius yra apie 100 metų, tačiau net iki šių dienų yra išlikusių senovės Graikijos, Romos, Pietų Amerikos mūrinių architektūros paminklų.

Tinkamai pastatyti mūriniai namai pasižymi puikia garso ir šilumos izoliacija.

Mūrinius namus galima rekonstruoti, pritaikant metalines sijas, kolonas ir pan.

Statant šiuo būdu, galima įgyvendinti nestandartinius projektus bei jų konstrukcines dalis.

Mūrinių namų apdailai galime rinktis daug ką: fasadines plytas, dekoratyvinį tinką, medines dailylentes, pakabinamą fasado apdailą ir kt. Galimi netikėčiausi dizaino sprendimai, nes rasime plačiausią statybinių medžiagų įvairovę.

Mūriniai namai nepūva, nerūdija, nebijo graužikų. Tokiame name nesiveisia parazitai, tam nereikia jokių papildomų priemonių. Svarbiausia statant visus statinius laikytis statybinių normų ir nepalikti nereikalingų ar nesandarių tarpų, plyšių.

Mūriniai namai pasižymi gerais priešgaisriniais duomenimis.

Teigiama, kad mūriniai namai „sėda“ 3 metus, tačiau jei namas tinkamai pastatytas, šis procesas būna minimalus ir geresnis nei rąstinių namų. Taip išvengiama nereikalingų rūpesčių, susijusių su namo plyšių atsiradimo panaikinimu. Galimi tik nežymūs sienų įtrūkimai, kuriuos lengva pašalinti.

Mūrinis namas jautrus išorinei drėgmei. Ypač reikia atkreipti dėmesį į tinkamą namo apšiltinimą ir laikytis mūrijimo technologijų, kitaip drėgmė skverbsis į plytas, blokelius ir sumažins jų šiluminę varžą.

Mūriniai namai taip pat gali būti ekologiški namai, žinoma jei statybų metu naudojamos ekologiškos statybinės medžiagos.

Mūriniuose namuose dominuoja iki 6 metrų pločio perdangos, tačiau vis dažniau yra naudojamos iš dalies surinktos perdangos, kuriomis galima perdengti patalpas iki 7.2 – 7.8 ir daugiau metrų pločio.

mūrinių namų statyba
mūrinių namų statyba
mūrinių namų statyba