Stogų dengimas

Stogas yra viena iš pagrindinių pastato konstrukcijų. Dėl to dažnai atsiranda abejonių, kokia turi būti jo forma: ar stogas turi būti šlaitinis su valmiais ar pusvalmėmis, plokščiais, vienšlaitis ar dvišlaitis?

Nesvarbu koks tai bebūtų stogas, tačiau jis turi savo formą. Kiekviena forma turi savo konstrukcijos ypatumus, žinoma kuo stogo forma sudėtingesnė tuo labiau išauga konstrukcinių bei izoliacinių detalių kiekis.

Įrenginėjant stogą, taip pat būtina žinoti, jog ne ant kiekvienos santvaros galima uždėti tos pačios rūšies stogo dangą, skirtinga danga – skirtingas svoris, o santvaros projektuojamos individualiai kiekvienam svoriui.

Stogas – ne vieneriems metams įrenginėjamas, todėl prieš tai, kai pasirinksite jo formą, būtina yra išanalizuoti skirtingų stogo tipų privalumus ir trūkumus, išsirinkti norimą stogo dangą.

Taip pat privalu yra atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip klimato sąlygos, kurios ypatingai svarbios yra žiemą ir pavasarį.

Visi stogai gali būti klasifikuojami kaip: plokšti, vienšlaičiais, dvišlaičiai, stogai su valmiais, daugiašlaičiai, keturšlaičiai konusiniai stogai ir dvišlaičiai stogai su pusvalmėmis.

stogų dengimas
stogų dengimas