Terasos

Terasa neišvengiamai tampa dar vienu namų kambariu po atviru dangumi (ar minimaliu stogeliu), įrengta gyvenamąja zona, aktyviai naudojama šiltuoju metu laiku, todėl jos stilius, dizainas, funkcinės savybės ne mažiau svarbios nei interjere. Renkantis vasaros svetainės vietą ir dydį svarbu nepamiršti kelių dalykų: pirmiausia turi būti išlaikytos tinkamos dydžių proporcijos, o jas diktuoja gyvenamojo namo bei sklypo plotas, taip pat – harmoningas stilistinis terasos, namo eksterjero ir sodo dizaino vientisumas, susiejantis atskirus kraštovaizdžio elementus į bendrą kompoziciją.

Netoliese įrengta terasa – didelis privalumas. Joje galima patogiai skaityti knygas, medituoti, sportuoti, mėgautis arbatos ar kavos puodeliu arba rengti vakarėlius kartu su draugais.

Geriausia terasos įrengimui rinktis medieną. Tam labiausiai tinka maumedis bei termiškai apdorota mediena. Renkantis kitą medį svarbu žinoti, kad jis turi būti džiovintas, o dar geriau – giluminiu būdu impregnuotas tam, kad nesugertų drėgmės. Terasų įrengimui taip pat naudojama egzotinė mediena: Kanados kedras, Europinis ąžuolas, Merbau, Tikmedis arba kompozicinė medžiaga (iš plastiko ir medžio).

Lauke esantiems mediniams paviršiams labiausiai kenkia ultravioletiniai spinduliai, drėgmė ir kenksmingi mikroorganizmai, todėl iš karto derėtų pasirūpinti ir medinės terasos apsaugos priemonėmis.

terasos
terasos